Czy prowadzisz własną działalność gospodarczą i korzystasz z gazu? W ostatnim czasie cena gazu dla firm wzrosła. Dlatego przedsiębiorcy szukają i korzystają z coraz nowszych rozwiązań. Czy jednak są one skuteczne? Jak uchronić wieloletni biznes przed zbankrutowaniem? Czy jest szansa na to? Sprawdzamy poniżej.
Taryfa dla gospodarstwa domowego zamiast dla firmy
Ze względu na podwyżkę ceny gazu rząd objął ochroną taryfował gospodarstwa domowe oraz niektóre instytucje np. szkoły, szpitale, domy dziecka, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Część firm z MŚP zdecydowała się skorzystać z tej możliwości, żeby nie zbankrutować. Wypowiadają umowy podpisane na firmy i podpisują nowe na osobę fizyczną. Z tego rozwiązania korzystają m.in. fryzjerzy, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, a także niektóre z hoteli. Mimo że rachunki za gaz są niższe, to jednak takie rozwiązanie nie zawsze okazuje się korzystnym. Umowa, która jest podpisana dotyczy osoby prywatnej, dlatego koszt gazu nie może być wliczony wydatki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy, którzy nie korzystają z tej możliwości często decydują się zamknięcie działalności gospodarczej lub ograniczenie jej funkcjonowania przez określony czas.
A może inne rozwiązanie okaże się korzystniejszym?
Przedsiębiorcy chcący kontynuować prowadzenie własnej firmy mogą wybrać inne rozwiązanie. Mogą zacząć korzystać z odnawialnych źródeł energii np. paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu nie będą zależni od wzrostu ceny gazu dla firmy ani prądu. Prowadzenie działalności gospodarczej będzie sprzyjało działaniom przyjaznym środowisku. Może skorzystać z nich każdy przedsiębiorca niezależnie od charakteru działalności gospodarczej.
Cena gazu dla firm dynamicznie wzrosła w ostatnim czasie. Dlatego każdy przedsiębiorca powinien szukać skutecznych rozwiązań, które pozwolą mu na dalsze kontynuowanie prowadzenia firmy. Jedną z wielu możliwości jest zdecydowanie się na wdrożenie rozwiązań przyjaznych środowisku.